Четвер, 19.09.2024, 19:53

Меню сайту
 
Категорії розділу
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Форма входу
 
Головна » Статті » Фідерна Рибалка

Фідерні Оснастки

Напевно ви не раз чули терміни: несиметрична петля, ассиметрична петля, патерностер.Це і є назви різних оснащень для фідера. Так що ж нам вибрати з цього?

Вимоги будуть прості:

  • мінімальна можливість заплутування поводка навколо оснащення і шнура при закиданні або при виведенні риби.
  • відсутність в оснащенні громіздких елементів і простота виготовлення;
  • чутливість оснащення при клюванні;

 

Монтаж фідера з використанням противозакручувальних трубочок .

Ну не люблять досвідчені фідеристи ці трубочки і усе тут. Така думка може скластися після прочитання статей присвячених темі лову на фідер. І воно звичайно має своє обгрунтування. Але для початкуючих рибалок, яким інші оснащення можуть здатися занадто складними, можна рекомендувати використати трубочки-противозакручиватели, як простий і швидкий спосіб залучитися до рибалки на фідер.

Монтаж з використанням противозакручивателной трубочкиМонтаж з використанням противозакручивателной трубочки

Деякі моделі передбачають навіть установку двох гачків. Воно і зрозуміло. Рибалка який довгий час ловив на донну снасть, дуже добре знає що таке безклевье, і чим більше гачків з наживкою тим відповідно більше вірогідність хоч щонебудь упіймати. Але оснащення фідерів якраз і придумали, щоб посилити це клювання в рази! До мене часто підходять рибалки, навіть рибінспектори, і дивуються: а чому у вас один гачок? 

Але повірте якщо правильно загодувати місто і вибрати добру точку клювання, нудьгувати не доведеться, клювання йтимуть одна за однією, буквально через декілька секунд після закидання. Зазвичай за 3-4 години після загодування досягається норма вилову. Так навіщо два гачки? Або навіть три? Вони тільки заважатимуть один одному і будуть плутатися. А якщо клювання слабке або взагалі відсутнє, то краще не додавати гачки, а шукати нові місця для лову, експериментувати з наживкою, з підгодівлею і свою рибу ви обов'язково знайдете.

трубочка противозакручивательГоловна перевага противозакручивателя це простота його монтажу, що дійсно важливо для початкуючого рибалки. 

Протягуєте крізь нього шнур, з двох сторін встановлюєте стопорні намистинки, з одного боку кріпиться вертлюжок з карабіном, а з іншою просто петля для кріпленню гачка. От і все, можно рибалити на фідер. При клюванні шнур вільно ковзає через противозакручиватель, сигналізуючи про клювання.

Але все-таки досвідчені фідеристи не люблять ці "коромисла". І є за що. Чутливість фідеру при використанні цих трубочок мінімальна, на мулкому дні у в противозакручиватель потрапляє бруд, що призводить до його забивання і застряганню шнура. 

Польотні характеристики при закиданні годівниці фідером знижуються. Неодноразово помічалося, що при обережному клюванні, риба брала наживку з противозакручивателем значно більш неохоче, ніж при використанні інших оснащень.

Просте і чутливе оснащення для фідера - патерностер.

Мабуть найпопулярніше оснащення для фідера. Я деякий час скептично відносився до патерностеру якраз із-за його простоти. Але після довгих експерементів, я дійшов висновку, що він хоч і поступається трохи в чутливості асиметрічній петлі, але завдяки мінімальному часу на виготовлення, патерностер гідний зайняти місце у ряді улюблених методів монтажу фідеріста.

Часто рибалю на два фідери, на одному асиметрична петля, а на іншому патерностер. Різниця в чутливості практично не помітна. Та асиметрія краще відгукується навіть на щонайменший рух годівниці, або на потягування рибою черв'яка, але чи завжди потрібна ця чутливість? У будь-якому випадку вибір за вами, але знати що таке патерностер і як його в'язати буде не зайвим. В'яжеться він за пару хвилин і цілком здатний замінити обірвану петлю.

 

В'яжемо патерностер.

Розглянемо два основні види патерностера.

1. Патерностер Гартнера (на двох петлях)

В'яжемо патерностер прямо на основній плетінці. Причому можна це зробити і удома. Оскільки на нім немає ніяких допоміжних деталей, тому він без зусиль пройде навіть крізь найменше колечко на кінчику фідера.

На кінчику основної плетінки в'яжемо петлю для кріплення до неї поводка з гачком. Робимо при цьому три або чотири обороти, змочуємо і добре затягуємо вузол.

В'яжемо петельку для поводка з гачком

Відступаємо від пов'язаної петлі відстань 15 сантиметрів. І в'яжемо аналогічним чином петлю більше, завдовжки 5-8 сантиметрів. Вона має бути такою щоб через неї пролізла годівниця.

В'яжемо другу петлю більше

В'яжемо другу петельку

Патерностер готовий

На риболовлі пропускаємо отриманий патерностер через кільця фідера.

Велику петлю пропускаємо через колечко вертлюжка на годівниці. Витягаємо це кільце і пропускаємо через нього годівницю. При затягуванні петлі старайтеся щоб затягування не було в одній точці, а розподілилася по вертлюжку (див. фото). Це дає можливість з легкістю міняти годівницю, не розриваючи при цьому петлю.

Не затягуйте шнур на колечку, так буде легший замінити годівницю

Таким же способом як і годівницю кріпимо поводок з гачком до маленької петлі. 

І патерностер для фідера готовий. 

 
Після риболовлі його слід відрізати, і зв'язати новий. 

Щоби більше зрозуміти як в'язати патерностер, можно ще подивитися і ролік "патерностер відео".


2. Патерностер (глухе оснащення).

 


глухе оснащення

 

 

 

 

 

 

 

Відміряємо петлю близько 10 сантиметрів, робимо вузол в три-чотири обороти, змочуємо і добре затягуємо. Розрізаємо посередині. На одному кінці робимо невелику петлю для гачка, а інший прив'язуємо до годівниці.

 

 

 

 

 

 

 

 

Несиметрична (асиметрична) петля.

Несиметрична петля

 

 

Це напевно саме популярне оснащення для фідера. Головна перевага несиметричної петлі - чутливість. А недолік - схильність заплутування при закиданні, особливо при довжині повідця більше 40 сантиметрів. 

Якщо при активному клюванні, у черговий раз закидаю цю снасть, а клювань не слідує, значить знову перехліст. Витягую - точно! 

Для цього оснащення важливо підібрати жорстку ліску, діаметром 0,22-0,4. 

Несиметрична петля складається з двох частин:скручування з петелькою для гачка і сама несиметрична петля.

 

 

Несиметрична петля


Беремо метр ліски і складаємо її навпіл. Відміряємо 1,5-2 сантиметри, і робимо петельку для гачка.
Петельку закріплюємо за який-небудь предмет (чи як завжди тримаємо зубами), і внатяжку скручуємо ліску завдовжки 10-15 см Затягуємо подвійний вузол на кінці. Повинен вийде такий ось відгілок.Скручиння для петліНа ліскі, що залишилася, відміряємо несиметричну петлю із сторонами 60-70 см на 40-50 смЧерез велику сторону протягуємо карабін для кріплення годівниці. І затягуємо подвійний вузол.

В цьому оснащенні для фідера, годівниця вільно ковзає по петлі, що дає максимальну чутливість снасті. При закиданні скручування відводить гачок убік, не даючи йому захлеснутися за петлю.

Щоби більше зрозуміти як несиметричну петлю, можно ще подивитися і ролік "відеонесиметрична петля ".

 

Оснащення з ковзаючою годівницею.

Це популярне оснащення просте у виготовленні і має декілька модифікацій.

Ковзаючий монтаж

 

Ковзаючий монтаж 2

Переважний другий варіант, він дає можливість замінити годівницю. Під час рибалки на фідер, при використанні повідців довше 50 см, при такому монтажі, велика вірогідність їх заплутування. 

Ми проглянули основні методи монтажу для фідера. На просторах інтернету можна знайти ще багато модифікацій оснащень для фідера, але на мій погляд, основні це патерностер і несиметрична петля. Гідність першого - простота, другого - чутливість

Матеріал взято з сайту feeder.in.ua

Категорія: Фідерна Рибалка | Додав: Go0GLe (26.09.2012)
Переглядів: 15285 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
 
Наші Партнери
 
 
$$$ для web-мастеров