Четвер, 19.09.2024, 19:52

Меню сайту
 
Категорії розділу
 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Форма входу
 
Головна » Статті » Фідерна Рибалка

Вибір Фідера

Фідер - це продовження ваших очей та рук. Він повинен показати вам все що твориться на дні з вашою годівницею і наживкою, показати найслабкіше клювання, яка риба сіла на гачок, рельєф дна і ще багато чого з того, що ви станете помічати з часом. Саме тому його вибір це дуже важливий етап в підготовці до рибалки.


Ви обірвете безліч гачків, втратите десятки годівниць, перемотуватимете шнури, лаятимете котушки, але фідер служитиме вам ще дуже довго, якщо дійсно "ляже" в руку. 

Зараз у будь-якому магазині і на ринку можна знайти безліч моделей фідерів від відомих фірм з перевіреною якістю і зовсім невідомі бренди. Середня ціна фідерів від 40 до 200 у.о. 

Для нас важливі такі характеристики вудилища фідера як довжина, лад, тест (клас), кількість і чутливість вершинок, матеріал з якого виготовлені кільця.

Вибір довжини фідера.


Довжина безпосередньо впливає на закид фідера. Чим довше ваш фідер, тим далі і з меншим зусиллям ви закинете годівницю з наживкою. Але чи завжди це необхідно? В основному, звичайно, доводиться ловити на бровках, а вони можуть починатися в декількох метрах від берега. Але не рідко буває, що риба коштує далеко від берега, наприклад під час жари, і переміщається у пошуках корму дуже неактивно. Тоді і є необхідність доставити підгодівлю її "під ніс".

Довжина фідерів буває від 2,5 до 5 метрів. При визначенні потрібної довжини потрібно відштовхуватися від умов майбутнього лову. Для малої річки або невеликого озера, де дальність закидання буде не більше 20-40 метрів, підійде модель завдовжки 3.3 метра. Вона буде зручніша і при обмеженому просторі навколо рибалки. Ну а якщо ви плануєте ловити на великих дистанціях, то можна узяти середню модель на 3.6 м. чи 3.9 м. Вони є самими ходовими розмірами і без проблем доставлять вашу годівницю на відстані до 80 метрів.

Фідери завдовжки більше за 4х метрів застосовуються для лову на наддалекій занедбаності і на сильній течії. При сильній течії ліска натягається потоком води і контроль над клюванням втрачається. Тому вудилище встановлюється під крутим кутом вгору, а його велика довжина дозволяє тримати дугу волосіні над водою, тому чутливість снасті не міняється.

Є також у продажу фідери з довжиною, що міняється. У комплект з ними йде додаткове коліно (пролонга), вставивши яке можна збільшити довжину фідера, наприклад з 3.6 зробити 3.9 метра. При цьому дещо порушується лад фідера, та зате є перевага при лові на різних водоймах. Якщо вам підійде така модель від солідної фірми, можете сміливо її брати, оскільки зарекомендували вони себе не погано.

Порада: Краще звичайно мати декілька вудилищ різної довжини, для різних умов лову, але якщо це ваш перший фідер, і ви не можете визначитися з довжиною, виберіть довжину 3.6 або 3.9 метрів, тому що це оптимальний вибір для стоячої води і течії.

Тестове навантаження фідера.

Тест або клас фідера, показує на занедбаність якого вантажу воно розраховане. 

Припустимо ви ловите на річці з середньою течією, годівницею на 80 грам. До її ваги необхідно додати 10-20 грам на вагу підгодівлі. Тоді необхідно використати фідер розрахований на 100 грам.


На бланку вудилища може бути написаний конкретний вантаж в грамах або унціях, а може позначатися просто клас вудилища як на спінінгах.

Light feeder (лайт фідер) призначений для навантажень до 60 грам. Підходить для стоячої води і водойм з невеликою течією.

Medium feeder (медіум фідер) призначений для навантажень від 80 до 100 грам. Підходить і для стоячих водойм і для течії.

Heavy Feeder (хеви фідер) призначений для навантажень від 100 до 120. Добре підходить для течії.

Extra Heavy Feeder (екстра хэви фідер) призначений для навантажень від 120 грам і вище. Використовуються при сильній течії і для наддалекої занедбаності.

При лові рекомендований вантаж перевищувати украй не бажано, це може привести просто до поломки вудилища. Якщо ваш фідер розрахований на 120 грам, то усе оснащення (годівниця підгодівлі) не повинне перевищувати цю величину. 

Порада: для річки оптимальним вибором буде фідер з тестом в 100-120 грам (Heavy Feeder), для стоячої води до 60 грам (Light feeder).

Лад фідера.

Лад іншими словами це гнучкість фідераШвидкий лад (fast) відноситься до жорстких вудилищ. Якщо ви візьмете в руки такий фідер і потрусите, то побачите що він гнеться в першій третині довжини (вершника і наступні коліно). Така жорсткість дозволяє повністю контролювати виведення, і без побоювання закидати вантаж на великі відстань.


Фідери з повільним ладом (slow) згинаються при навантаженні повністю, по усій довжині. Дозволяють згладжувати ривки риби при виведенні, і відчути кожне її биття на гачку. Якщо ви витягатимете навіть коропа всього в 1.5 кілограма, то з таким ладом вудилища, він вам здасться істинним велетнем і ви відчуєте кожне його бажання. 

Порада: для першого часу виберіть швидкий лад фідера, ви зможете далі закидати годівницю і не боятися про можливу поломку фідера.

Вершини фідера.

У комплекті з фідером йдуть 3 або 4 вершини із склопластика або вуглепластика. Саме вони є сигналізаторами клювання.

Вершини для фідера відрізняються по жорсткості, і мають свій тест, який вимірюється в унціях. Прийнята кольорова маркіровка їх кінчиків. Зазвичай червоний кінчик має найжорсткіша вершина в комплекті, жовтий - середня, а найгнучкіша зелений.


 У закиданні снасті вершини фідера не беруть участь, а повністю згинаються, віддаючи усе навантаження на фідер. Вибір вершини на фідері залежить від течії і використовуваного вантажу. Зрозуміло, що чутлива вершина краще передає клювання, але занадто сильно згинатиметься при навіть середній течії або ворушінні годівниці. Якщо ви візьмете вершини за кінчики, то побачите наскільки вони відрізняються по гнучкості.


 

Вибирати вершини для фідеру не доводиться. У будь-якому випадку вони підходитимуть під тест на який розрахований фідер. Але ось підбирати вершини, замість поламаних, доводиться не рідко.

 

 

І як не банально, але уся справа в необережності рибалки. Шнур часто заплутується за два останні колечка вершини, що і призводить до їх поломки при закіданні. Звідси і рада: при замаху перевірте свободу ковзання шнура через кільця, трохи потягнувши його до себе. Якщо шнур заплутався, то ви це відчуєте.

Буває що рибалка при набиванні годівниці тягне її до себе ближче, ще і ще трохи, а кінчик фідера упирається наприклад в підставку, і як результат вершина фідера не витримує. Але добре що вершини продаються окремо до деяких моделей фідерів, а за допомогою шкірки їх можна допрацювати і до інших моделей. Але бувають звичайно вершини з нестандартним діаметром. Так що при купівлі буде не зайвим поцікавитися про наявність у продажу запасних вершин до фідера вибраної моделі.

Пропускні кільця фідера.

Рибалки говорять про добрі кільця: "вони здатні тримати шнур". При лові на фідер в основному і використовують шнур, який створює велике навантаження на кільця фідера, перетираючи їх. І тут виникає вимога до якості матеріалу вставок кілець. Будь-які вставки на кільцях з часом зносяться, але це може бути одна риболовля або не одна сотня. Тому зверніть увагу з яких матеріалів вони зроблені. На хороших фідерах стоять кільця відмінної якості (Fuji, Balzer, DAM) зі вставками з високоміцних матеріалів (SiC, Gold Cermet).


Зверніть увагу на кріплення кілець фідера, краще якщо вони складаються з трьох ніжок, а не з двох.

 Матеріал взято з http://feeder.in.ua

Категорія: Фідерна Рибалка | Додав: Go0GLe (26.09.2012)
Переглядів: 4729 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
 
Наші Партнери
 
 
$$$ для web-мастеров